cs

Připravte si doma famózní falafel

01.10.2020

Také sníte o jednoduché a rychlé přípravě falafelu?
Se směsí Falafel Crispins to zvládne opravdu každý. Přidejte pouze vodu a olej a během chvilky získejte plnohodnotné jídlo, bohaté na bílkoviny a vlákninu s nezapomenutelnou vůní.


Křupavé kuličky falafelu si díky naší cizrnové směsi Crispins připravíte opravdu rychle a jednoduše.

Přidejte pouze vodu a olej

Jednoduchý a rychlý recept, který zvládne opravdu každý
Ke směsi Falafel Crispins přidejte 300 ml vody a 2 lžičky oleje. Těsto důkladně promíchejte a nechte asi 5 minut odstát. Poté vytvořte kuličky a pečte ve fritéze při teplotě 190 - 200 ° C dozlatova, nebo v troubě při teplotě 180 ° C asi 15 minut. Podávejte s pomazánkou z hummusu a se zeleninou. Obsah balení vystačí na přípravu 17 - 19 kousků falafelu.

TIP: pusťte uzdu své fantazii a přidejte do směsi falafelu nastrouhanou uvařenou červenou řepu, sýr a nebo petrželku

A co to vlastně falafel je?
Jsou to smažené nebo pečené kuličky z cizrny a koření.
Kdyby jste si falafel chtěli vytvořit tradičním postupem, kdy se cizrna musí namočit, počítejte s delší časovou náročností, kterou je potřeba, pro namočení cizrny. Z hlediska stravitelnosti to ale není úplně nejlepší varianta. A z uvařené, nebo sterilované cizrny se falafel dělat nedá, měl by pak příliš kašovitou strukturu. Právě proto považujeme naši předpřipravenou směs na falafel za velmi praktickou - během chvilky vytvoříte jídlo, které má velice blízko k originálu. Naše cizrnová směs falafel Crispins je velice dobře ochucená a pro přípravu výborně funguje.

Falafel se servíruje různými způsoby, může se servírovat samotný na talíři s hummusem, nebo jen se zeleninovým salátem, v pitě se zeleninou a dipem nebo v salátu tabbouleh.

Falafel je dnes oblíbený jako vegetariánská nebo veganská varianta velmi chutného a zdravého jídla. Více tipů a najdete na www.extrudo.cz/recepty/